הכרויות

כיצד נוצרים היכרויות? יש לכך כמה דרכים: אתר הכרויות, הכרות על ידי חבר מתווך, פעילויות משותפות לצורך היכרויות ועוד. בשנים האחרונות אתרי הכרויות הולכים ותופסים פופולאריות בכל המגזרים. עולם האינטרנט נותן הרבה אפשרויות של תקשורת וירטואלית.

ההבדל בין דייטים לאתרי הכרויות

הכרויות שנוצרות על ידי צ'אט באתר הכרויות, הן אינן יכולות לתת תמונה מלאה על הבחור, משום שתכונות אופי של הבחור ניתן לגלות רק בחיי נישואין. אתרי הכרויות טובים לצורך יצירת קשר ראשוני עם בן הזוג השני, ובדיקה האם יש התאמה בסיסית, ותחומי עניין משותפים.
באתרי הכרויות, הקשר בין הבחור לבחורה הוא קשר המתנהל בצורה וירטואלית. קשר בין בחור לבחורה המתנהל בצורה וירטואלית, הוא למעשה מעין "בועה", החשובה ליצירת תקשורת ראשונית. חיי נישואין הם קשר אמתי בין בחור לבחורה, המתנהל פנים אל פנים. קשר של פנים אל פנים בין בחור לבחורה, שונה מקשר וירטואלי.
בקשר וירטואלי המתנהל בין בחור לבחורה, אין חשיבות לתכונות האופי של בני הזוג, ולא תמיד ניתן לשים לב אליהם. בחיי נישואין מתגלים תכונות האופי של בני הזוג, ואז נבדקת ההתאמה האמתית בין בני הזוג. התאמה בין בני זוג נוצרת כאשר יש תחומי עניין משותפים בין בני הזוג, ותכונות אופי משותפות ושמהוות השלמה בין בני הזוג.
הכרויות הן זמן בו הבחור בוחן את הבחורה, והבחורה בוחנת את הגבר. תכונות האופי של הבחור והבחורה מתגלים במהלך הפגישות, והתכונות המתגלות, הן אלו שיקבעו האם בני הזוג מתאימים אחד לשני.
את רגשות האהבה לבן הזוג אפשר להרגיש במהלך פגישות הדייט, ולא באמצעות תקשורת שהיא וירטואלית בלבד.
יש יתרון מסוים לטובת אתרי הכרויות, שחוסך פגישות הכרות מיותרות. כאשר מחפשים מועמד באתר הכרויות, אפשר לראות את התמונה של המועמדים. חכמי ישראל זיכרונם לברכה קבעו כלל: אדם לא יישא אישה עד שיראנה. כאשר רואים את הבן זוג נוצר רושם ראשוני, ולעיתים שום דבר לא יוכל לשנות רושם ראשוני זה. ההתפתחות הטכנולוגית מאפשרת לבחור בני זוג עימם רוצים ליצור קשר ראשוני לפי המראה. האפשרות לבחור בן זוג לפי המראה, חוסכת פגישות מיותרות המסתיימות במפח נפש, בגלל הפער הנוצר בין ההתרשמות הראשונית הנוצרת בשיחה הטלפונית, לבין המראה של בן הזוג.
לפני שהחלו אתרי ההיכרויות, את המידע הראשוני על בני הזוג היו משיגים דרך שיחות טלפון, ודרך פגישות. בעבר היו יודעים על העיסוקים והתחביבים של בן הזוג, בפגישה הראשונה. אתרי ההכרות, חוסכים את שיחות ההיכרות במפגשים הראשונים, ומאפשרים תקשורת עניינית וממוקדת יותר.

המלצות כלליות להתנהלות בדייט

כללים של התנהגות נכונה בדייט, מתאימים לכל סוגי ההיכרויות: היכרות אישית שהובילה לדייט, דייט בין בני זוג שהכירו באתרי היכרויות, בני זוג שהכירו במפגש של פנויים פנויות, וכו'.
במהלך הפגישות של הכרויות, מומלץ שכל אחד יעשה מאמץ כדי שהשני ירגיש בנוח. במהלך פגישת דייט, מומלץ שבני הזוג יגלו רגישות אחד כלפי השני, ויישנו את נושא השיחה, במידה ומרגישים שבן הזוג איבד עניין בשיחה.
על השיחה במהלך פגישות של הכרויות, להיות קלילה וזורמת. במהלך דייט, אין כלל ברור מי יפתח ראשון בשיחה, אך מומלץ שהבחור יישאל את הבחורה אודותיה, או שייתן לה לפתוח ראשונה בשיחה. הפגישה הראשונה של הדייט תהיה בדרך כלל הכרות פנים אל פנים הראשונה של הבחור והבחורה, לאחר שעד עכשיו הקשר בניהם היה וירטואלי בלבד.
כאשר בני זוג מהציבור הדתי יוצאים לפגישות של הכרויות- דייט, מומלץ שיצאו למקום בו לא ייפגשו בחברים משותפים. ישנם קבוצות מסוימות בציבור הדתי בהם יש רכילות בתוך הקהילה. כאשר יודעים בני הקהילה, על בני זוג שיוצאים לפגישות היכרות, ומידע זה הופך ל"נושא היום" בקרב בני הקהילה, ובמיוחד עם בני הזוג משתייכים לאותה קהילה, אזי יכולה להיווצר אצל בני הזוג אי נעימות, שעלולה להביא לעיתים לפירוד. כאשר בני זוג המשתייכים למגזר הדתי יוצאים לפגישות היכרות, מומלץ שישמרו את הדבר בסוד מוחלט.
מטרת אתר הכרויות הוא להביא לדייט. כדאי להכיר כמה כללים שיעזרו להתנהל בצורה נכונה במהלך דייט:

 1. על הגבר להיות מתחשב בבחורה. כאשר בחורה מגיעה מנסיעה רחוקה, מומלץ שהגבר יציע שתייה לבחורה, או יזמין לה שתייה.
 2. כדאי לגבר להיות נדיב, ולהזמין את הבחורה לארוחה קלה- פיצה, גלידה ועוד.
 3. על הגבר להיות עדין עם הבחורה, ולדבר אליה בנעימות.
 4. מומלץ שהבחורה תתנהג בצורה עדינה ומנומסת כלפי הגבר.
 5. חשוב לבחור מקום לפגישה, בו שני בני הזוג יוכלו לדבר בחופשיות, בלי הרבה הפרעות והסחות דעת.
 6. מומלץ בעת דייט לשים את מכשיר הפלאפון על מצב שקט, ולענות רק לשיחות נצרכות.
צורות התנהגות שעולות במהלך הדייט, וצריכות לעורר אור אדום

ישנם צורות התנהגות מסוימות של בחור בעת דייט, שעלולים להוות אור אדום, ועל הבחורה לזהות את צורות התנהגות אלו, ולהתרחק מאותו בחור, משום שאלו נקודות שמרמזות שאותו בחור עלול להיות בעל אלים (נקודות אלו לקוחות מתוך הצגה של נועה אריאל- "הערב היפה ביותר בחיי, ומטרתן ומטרת ההצגה לעזור לבחורות היוצאות לפגישות הכרויות לשים לב ולהיזהר לא ליפול בפח):

 1. כאשר בחור מפריז בפרחים ובמתנות, כדאי לבדוק היטב את הסיבה לכך.
 2. בחור נורמאלי ורגיל, צריך להביע התעניינות במשפחת הבחורה, ורצון להכיר את משפחתה. בחור שלא מעוניין להכיר את משפחת הבחורה, כאשר הקשר נהיה רציני, הוא בחור שעלול לגרום לניתוק של הבחורה ממשפחתה לאחר החתונה.
 3. כדאי לבחורה לאחר פעם אחת ולבדוק את תגובת הבחור. בחור שכועס מאוד על איחור בחורה לפגישה, הוא בחור בעל מידות מקולקלות, וייתכן שיהיה בחור כעסן לאחר החתונה.
 4. אסור לבחור להרים קול על הבחורה במהלך הפגישות. כאשר בחור מרים קול על הבחורה במהלך הפגישות, זהו אור אדום שצריך להידלק אצל הבחורה, ועליה להיפרד מהבחור, משום שבחור כזה עלול להיות בעל מכה.
 5. הבחורה לא צריכה להיות ה"משיח" של הבחור. בחור צריך לכבד את הרצון של הבחורה בחופש ובעצמאות.
 6. כאשר בחור מגיע תמיד אל הבחורה כאשר היא עם חברות, ודורש ממנה להפסיק את הפעילות עם החברות, זוהי נקודה שצריכה להעלות אור אדום לגבי האופי של הבחור.
 7. בחור בגילאי הכרויות צריך להיות בחור חברותי, ולנהל חיי חברה משלו. כאשר ה"חבר" היחיד של הבחור הוא הבחורה אתה הוא יוצא, כדאי לבחורה לחשוב היטב מדוע הבחור הגיע למצב כזה של בדידות, ולשקול פרידה מן הבחור, משום שבחור כזה עלול להשתלט על הבחורה לאחר החתונה.

פעילות הכרויות בין בחורים לבחורות הן דרך מצוינת להתרשמות ראשונית על בן הזוג

יש דרך טובה להכרות בין בחורים לבחורות, המשלבת חוויה, תקשורת, והכרות ראשונית. ישנם חברות המארגנות טיולים וסופי שבוע של הכרויות בין בחורים לבחורות. פעילות חווייתית, יוצרת לבחורים ולבחורות תחושה של פסק זמן ושחרור מחיי היום- יום, ותחושת שחרור זו, מסייעת להם לשים לב אל מי שסביבם. במהלך פעילות משותפת של פנויים ופנויות, ניתן לשים לב לתכונות אופי מיוחדות של האחר, ואף לפתח ניצני אהבה ראשונים.
פעילויות הכרויות עבור פנויים ופנויות, עוזרת לקבוצות מסוימות המרגישות בדידות בחיי היום- יום.

ישנם קבוצות של פנויים ופנויות שזקוקות לפעילות של הכרויות בצורה יזומה, ולגיבוש חברתי

 1. אקדמאים פנויים ופנויות, זקוקים לפעילות חברתית מגבשת. לאקדמאים יש לפעמים קושי במציאת בן זוג שיתאים לאורח חייהם התובעני. מפגשי הכרויות לאקדמאים עוזרים לקבוצה זו להתמקד יותר בחיפוש אחר בן הזוג, ומעניקים להם מדי פעם כמה שעות של שחרור וחוויה.
 2. גרושים וגרושות סובלים לפעמים מבדידות. כאשר גרושים וגרושות משתתפים במפגשי הכרויות, הם יוצאים לכמה שעות משגרת החיים של הבדידות, ומקבלים כמה שעות של גיבוש חברתי והנאה. מפגשי הכרויות, הן הזדמנות של גרושים וגרושות לפתוח פרק ב' בחייהם.

הדרכה נכונה במהלך תקופה של היכרויות תסייע למציאת בן הזוג בקלות רבה יותר

כאשר בני זוג עוברים מתקשורת וירטואלית, אל פגישות היכרות, עליהם להבין שכללי התקשורת ביניהם משתנים. תקשורת פנים אל פנים מחייבת את בני הזוג להתנהג בכבוד זה לזה. בני זוג יכולים להיות נחמדים אחד לשני בהתכתבות, אך יכולים להתגלות כקמצנים או כנוקשים במהלך המפגשים.
לפעמים אדם יכול להיות טוב, אך עם תקשורת בינאישית לקויה. כאשר בני זוג חוזרים שוב ושוב על אותם טעויות במהלך הפגישות, כדאי להם לקבל מפגשי הדרכה כיצד להימנע מטעויות אלו. ישנם יועצי זוגיות, הנותנים הדרכה לבני זוג במהלך פגישות, ומייעצים להם כיצד לא לחזור על טעויות, שגורמים לבן הזוג השני תחושת ריחוק או דחייה. כאשר בני זוג נוטלים ייעוץ זוגי במהלך פגישות הכרות, הן יקבלו תרגילים מעשיים ליישם במהלך הפגישות. לא תמיד יוכל ייעוץ זוגי לגרום לבני זוג לחבב אחד את השני ולהחליט על חתונה. ייעוץ זוגי מכוון בני זוג לתקשורת בין אישית נכונה, וכיצד לתקשר אחד עם השני בצורה טובה, ואיך שכל אחד יבין את צרכי השני ויתחשב בהם. כאשר בני זוג יודעים כיצד להתנהל בצורה נכונה אחד עם השני, תקופת ההיכרויות, תהיה קלה יותר עבורם. בני זוג שיודעים לתקשר בצורה טובה ולהבין את צרכי הזולת, יוכלו להפוך קשרים עם פוטנציאל התאמה טוב לקשרים אמתיים שימשכו לכל חייהם.

אהבתם? לחצו כאן:

 

רוצים לשתף בגוגל+? לחצו כאן: