אתר הכרויות לדתיים

לשם מה צריך אתר הכרויות לדתיים? נחזור 2000 שנה אחורה בזמן אל אתר היכרות לציבור הדתי: הכרמים בשילה.

כל שנה בט"ו באב היה יוצאות בנות ישראל לחולל בכרמים בשילה. הרבה זוגות היו נוצרים ביום ט"ו באב. הבנים היו באים לראות את הבנות מחוללות בכרמים, וכך נוצרו היכרויות ומימי ט"ו באב נוצרו זוגות שנישאו כדת משה וישראל.
אתר הכרויות לדתיים

כיצד בתקופתנו יכולים בני ובנות הציבור הדתי להכיר אחד את השני על מנת להתחתן? זו מטרת אתרי הכרויות לציבור הדתי.

מה היה סיבת ההצלחה של המחולות בט"ו באב? סיבת ההצלחה הייתה ההזדמנות להכיר, הזדמנות לפגוש את בת הזוג העתידית. כאשר בן בא לכרמים בשילה לחפש כלה, הוא חיפש, וראה משהי שמצאה חן בעיניו. אחרי שהכירו ומצאו חן אחד בעיני השני התחתנו.

כך גם פועלים אתרי ההיכרויות. מי שרוצה להתחתן מחפש מי שתמצא חן בעניו, ואורח חייה מתאים לו. אחד מהדברים החשובים באתר הכרות לציבור הדתי הוא שמגדירים כל חבר לאיזה קבוצה הוא שייך.

ישנם קבוצות שונות במגזר הדתי:

 • חרדים- החרדים החברים באתרי הכרויות לדתיים יהיו לרוב חרדים מודרניים.
 • דתיים לאומיים
 • מסורתיים
 • דתלשי"ם

כל קבוצה תעדיף להכיר בן זוג מתוך הקבוצה שלה. לכן מי שמחפש באתר הכרויות לדתיים מסנן מראש את תוצאות החיפוש לפי מה שמתאים לו.

 1. אתר הכרויות לדתיים הינו פתרון מצוין לגרושים וגרושות הרוצים לפתוח פרק ב' בחייהם. אתר הכרות יקל עליהם בכך, משום שיוכלו להגדיר מראש בחיפוש מה שהם צריכים, ולסנן לפי הפרופיל של המועמד מי שמתאים להם. גרושים וגרושות מהמגזר הדתי יעדיפו לצאת עם מי שמחפש פרק ב' בחייו. לעיתים יהיו גם גרושים, לעיתים אלמן או אלמנה. גרושים ללא ילדים יכולים למצוא רווקים בגיל מתבגר שמעוניינים להתחתן.
 2. אתר הכרויות לדתיים הוא פתרון טוב גם לאקדמיים דתיים שמחפשים אקדמיים כמוהם. הם יוכלו לעשות זאת בקלות באמצעות אתר הכרות.
 3. בשנים האחרונות גם ציבור היוצאים לשאלה מעדיף לחפש את הזוג באתרי היכרות לדתיים. בשנים האחרונות ציבור היוצאים לשאלה- דתלש"ים רואה את עצמו חלק מהציבור הדתי, ומעדיף לחפש מישהו בוגר המגזר. מה מושך דתלשי"ם לאתר היכרות דתי? ציבור הדתלשי"ם הוא ציבור בעל אופי ייחודי משלו. מצד אחד הוא מנהל אורח חיים חילוני, אך מצד שני יש לו מאפיינים משלו: הקשר עם משפחתו הדתית- קשר טוב או קשר בעייתי, ביקורים בשבתות אצל ההורים הדתיים, זיקה מסוימת לדת. כיוון שבחלק מהציבור הדתי לאומי קיימת פתיחות למציאות של נישואים בין דתיים לחילונים, יעדיפו דתלשי"ם למצוא בני זוג דתיים מודרניים מאשר בני זוג חילוניים לגמרי.
 4. ציבור נוסף שמשתמש באתרי הכרות לדתיים, הוא ציבור החרדים מודרניים. מהו ציבור החרדים מודרניים? אלה חרדים פתוחים יותר מהציבור החרדי השמרני. החרדים המודרניים יחזיקו סמארטפון וילמדו לתואר. לעיתים קשה יותר לחרדים המודרניים למצוא שידוך במגזר החרדי, משום שלא כל משפחה חרדית תרצה חתן חרדי מודרני. לכן נוח לחרדים המודרניים להירשם לאתרי הכרות לדתיים. החרדים המודרניים יחפשו בן זוג כמוהם, או בן זוג מהמגזר הדתי לאומי. כיוון שהשדכניות במגזר החרדי פחות מתעסקות עם המגזר הדתי לאומי או חרדי מודרני, יהיה להם קל יותר למצוא את הזיווג באתרי היכרות לדתיים.

מהם שלבי ההתנהלות באתר הכרויות לדתיים?

אתר הכרויות לדתיים

 1. יש אתרים הדורשים הרשמה מוקדמת.
 2. יצירת פרופיל אישי.
 3. חיפוש בן זוג
 4. יצירת קשר
 5. התכתבות
 6. קביעת דייט

נפרט שלב אחר שלב כיצד מנהלים את הפעולות באתר הכרויות לדתיים:

 1. הרשמה: חלק מהאתרים יסתפקו בהרשמה דרך הפייסבוק. חלק אחר צריך למלא פרטים כולל אם אתה בן או בת. ומצב משפחתי.
 2. יצירת פרופיל אישי: בפרופיל האישי מעלים הכול: מלל, תמונות, וידיאו. חשוב להעלות תמונות ווידיאו שלא ירתיעו את בני ובנות הזוג שיחפשו אותך.
 3. חיפוש בן זוג: באתר הכרויות לדתיים יש המון מבחר. כדאי להגדיר מראש איזה סגנון מחפשים. חשוב לא לבחור רק לפי המראה. מומלץ לשים לב לכל מידע על האופי של בן הזוג. נתונים שכדאי להיעזר בהם הם: השכלה, עיסוק, התנהגות בסרטוני הווידאו, וכל מה שיכול ללמד על האופי הפנימי של המועמד/ת.
 4. יצירת קשר: שלב זה נועד ליצירת קשר ראשוני. לאחר שיש התעניינות מצד בן הזוג השני כדאי להתחיל בהתכתבות.
 5. התכתבות: מומלץ ששלב ההתכתבות יהיה לקבלת מידע והתרשמות ראשונית. מומלץ בהתכתבות הראשונית לשאול פרטים כלליים. שיחות עמוקות יותר מומלץ לעשות פנים אל פנים בדייט.
 6. קביעת דייט: קיבלתם רושם חיובי על בן הזוג מההתכתבות? קדימה לדייט! תוכלו להמשיך להתכתב ולקבוע דייטים דרך האתר.