אתרי הכרויות

הנכם מוזמנים לערוך היכרות עם הטרנד של "אתרי היכרויות"

עולם האינטרנט פתח בפני הפנויים והפנויות עולם שלם של אפשרויות הכרות. רשת האינטרנט מלאה באתרי היכרויות במגוון סגנונות.

אתרי היכרויות הופכים את מלאכת החיפוש של החצי השני לקלה יותר. בעבר, היה צריך לחכות שהבן דוד או החבר יכיר לך מישהי. מאגרי הפנויים והפנויות היו בעבר שייכים רק לשדכנים ולשדכניות שדורשים אלפי שקלים. כיום מאגרי הפנויים והפנויות לא שייכים רק לשדכנים ושדכניות, אלא נגישים לציבור הרחב באמצעות: "אתרי הכרויות".

אתרי הכרויות הם למעשה שכלול של מושג "שדכנות". מהי "שדכנית"? שדכנית היא גברת שיש לה מאגר גדול של פנויים ופנויות, והיא מנסה להתאים ביניהם. שדכנית מרוויחה מכל שידוך אלפי שקלים. שידוך שנעשה על ידי שדכנית, הוא מקור הרווח והפרנסה של השדכנית. לכן, השדכנית לא תחשוף בפני המועמד את כל המאגר שברשותה, אלא תציע לו כל פעם משהי אחרת.

ישנם אתרי היכרויות שפועלים בחינם, מתוך אינטרס חיובי לעזור לפנויים ופנויות. ישנם אתרי היכרויות שהחיפוש בהם הוא בחינם, אך כאשר מוצאים את בן הזוג, משלמים לאתר "דמי שדכנות". ישנם אתרי היכרויות, שגובים כסף עבור "מנוי חודשי". סכום הכסף שגובים אתרי היכרויות, משתנה מאתר לאתר. אתרי הכרויות יכולים להיות עניין יקר, ולפעמים סכום המנוי החודשי יהיה זול. ישנם אתרי היכרויות שמספקים פעולות מסוימות בחינם, וכדי לקבל את מגוון השירותים באתר, יש לעשות מנוי לאתר.

לפנויים ופנויות המחפשים את החצי השני, קשה לדעת על כל הפנויים והפנויות שיש בארץ, ואף בעולם. אתר הכרויות פותח בפניהם עולם שלם של אפשרויות. אתר היכרויות מכיל מגוון של כלים המאפשרים להשיג ידע על המועמד, ומגוון רחב של כלים המאפשר תקשורת בין המועמדים.
האם אתרי הכרויות הינם דבר טוב או דבר רע?

האם אתר הכרויות הינו דבר טוב או דבר רע? הבסיס עליו מתבסס הרעיון של אתרי הכרויות הוא בסיס טוב. חשוב מאוד ליצור מאגרים של פנויים ופנויות, ובפרט שישנם אתרים שונים עבור קבוצות שונות. לפעמים נוצר פער בין הרושם שמקבלים על המועמד בתקופת ההתכתבות הווירטואלית, לבין המציאות המתגלה בעת פגישות הדייט. באתר האינטרנט יכול מועמד להיראות יפה, אולם בעת המפגש פנים מול פנים, לא יהיו לבני הזוג תחושת משיכה.

לאתרי הכרויות יש חיסרון- אתר הכרויות מתבסס על החיצוניות של בני אדם, ואילו את ה"פנים" ותכונות האופי של בני אדם אפשר לגלות רק במהלך הדייט. באתר הכרויות אפשר לעשות "יחצנות" טובה: לשים תמונות יפות מלאות בחיוכים, סרטונים נחמדים, אך כאשר אותו מועמד שבתמונות הפרופיל נראה אדם שמח ומאושר נפגש עם הבחורה, הוא יכול להתגלות כאדם מדכא ומשעמם.

אפשר לבזבז זמן רב על תקשורת עם בן זוג באתרי הכרויות, אולם במפגש לא ייצא מקשר זה כלום.

אתר היכרויות הינו דבר טוב, אך יש להתנהל בו בצורה חכמה

יש לזכור שהפרופיל של המועמד באתר הכרויות, מהווה "כרטיס הביקור שלו. מומלץ לשים באתר הכרות, תמונה המשקפת את המועמד באמת. כדאי להשקיע זמן, ולראות את הסרטונים שהמועמד מעלה לרשת, ואת כל אלבומי התמונות שהמועמד מעלה לאלבומים בפייסבוק.

יש להתייחס לחיפוש המועמד באתר הכרות כאל ראיון עבודה. כאשר מעסיק מקצועי מחפש מועמד לעבודה, הוא ייכנס לדף הפייסבוק, ולערוץ היו טיוב של המועמד כדי לקבל את כל המידע עליו. מעסיק שיראה מועמד מעלה שטויות לדף הפייסבוק, אזי המעסיק יפסול את המועמד. החיפוש אחר הבן זוג, צריך להיות דומה לחיפוש אחר עובד. מטרת החיפוש באתר הכרות, היא מציאת בן זוג איכותי. על מנת למצוא בן זוג איכותי לחיים, יש לחפש ברשת את מלוא המידע על המועמד, ולבדוק האם יש נתונים בפייסבוק או ביוטיוב שיראו תמונה אחרת על המועמד.

לפני שמתחילים את החיפוש באתר הכרות, כדאי לדעת מה מחפשים

לפני שמחפשים בן זוג באתר הכרות, כדאי  לשבת עם עצמנו ולחשוב מה באמת מחפשים. צריך להבין שהמראה החיצוני של המועמד הוא לא העיקר. צריך לשאול את עצמנו כמה שאלות מנחות על המועמד:

  1. האם בן זוג, שנראה "חתיך" ומרשים בפרופיל באתר הכרות, יהיה שותף מעניין לשיחה במפגש אמתי?
  2. האם מועמדים יפים באתרי הכרות, הם גם בני אדם נחמדים?
  3. כיצד יגיב המועמד באתרי הכרות על איחור לפגישה, או על דבר שמתנהל בניגוד לשביעות רצונו?
  4. האם המועמד מסוגל להיות שותף בניהול חיי משפחה?

כאשר מתחילים לחפש, יש ליצור לעצמנו חתך של הגדרות: השכלה, מגזר, עיסוק ועוד. לאתר היכרות יש יתרון בכך שניתן להגדיר מראש את חתך החיפוש וההגדרות, ובכך לחסוך זמן של פגישות מיותרות.

חשוב מאוד לא להסתפק רק בהתכתבות בצ'אט עם המועמד, אלא לנהל גם שיחות טלפוניות לפני שקובעים פגישה.לפעמים כדאי לקחת מאמנת אישית בתקופת חיפוש  בן הזוג

אפשר בקלות להתמכר לאתרי הכרות, ולבזבז את הזמן על קשרים והתכתבויות שלא יביאו לקשר אמתי. כאשר רואים שמבזבזים זמן על קשרים שלא יוצא מהם כלום, כדאי לשקול לפנות לאימון אישי. אימון אישי במציאת בן הזוג, מתבצע על ידי מאמנים שרכשו השכלה מקצועית בתחום של זוגיות טובה, ויודעים לכוון את הלקוחות כיצד לחפש בן זוג בצורה נכונה.

לפעמים יכולים לבזבז שנים על חיפוש בן זוג, כי לא יודעים מה לחפש בבן הזוג, וכיצד לחפש. מאמנת אישית מלווה את תהליך החיפוש ונותנת עצות. אימון אישי לחיפוש בן זוג, יכוון מה לחפש בבן הזוג. לפעמים אפשר לבזבז שנים בחיפוש אחר בן זוג, בגלל שלא יודעים מה לחפש. שלב חשוב מאוד בחיפוש אחר בן זוג, הוא התנהגות נאותה בזמן הדייט. שום תמונת פרופיל יפה באתר הכרות לא תחפה על התנהגות לא נכונה בזמן דייט.

לפעמים חוזרים כל הזמן על אותה צורת התנהגות מוטעית בדייטים. כאשר חוזרים שוב ושוב על אותם טעויות בדייט, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי שיכוון כיצד להתנהג בדייטים. ישנם יועצות מיוחדות שמלמדות כיצד להתנהג בדייטים. ישנם אנשים עם תקשורת בינאישית לקויה, שצריכים ללמוד כיצד להיות רגישים לזולתם. מי שסובל מחוסר רגישות לזולת, עלול להתקשות מאוד במציאת בן זוג, משום שכל פגישה תסתיים בכישלון, ותחושת עלבון או חוסר התאמה של הצד השני.

יש אנשים שזקוקים לתקופה מסוימת של אימון ותרגול של יחסים בינאישיים. יש מצבים בהם מומלץ לקחת פסק זמן מדייטים, ולהתמקד בתיקון טעויות ביחסים בינאישיים.

חשוב מאוד לא להפוך את אתר ההכרות להתמכרות

צריך להיזהר שחיפוש בן הזוג באתרי הכרות לא יהפוך להתמכרות. לפעמים אפשר לבלות שעות על גבי שעות בשיטוט באתרי הכרות, כשהמניע, הוא לא באמת רצון להכיר. בילוי של שעות על גבי שעות באתרי הכרות, פוגע ביכולת ליצור קשר אמתי עם בני אדם, וביכולת ליצור חיי נישואין טובים במהלך החיים.

מי שמבלה שעות על גבי שעות באתרי הכרות, מתחיל קשרים, נאלץ לנתק, ומוצא את עצמו כל פעם מתחיל קשר חדש שלא מוביל לכלום, מומלץ לו לגשת לטיפול בהתמכרות. לפעמים בילוי של שעות על גבי שעות באתר הכרות מראה על סוג מסוים של התמכרות. התמכרות לאתרי הכרות היא התמכרות מסוכנת, שעלולה ליצור מפח נפש הן לגולש עצמו, והן מצד מי שהוא יוצר איתן קשרים שלא מובילים לכלום.

התמכרות לאתרי הכרות, הינה מסוכנת כמו כל התמכרות לרשת האינטרנט. התמכרות זו, יוצרת לאדם תחושת אשליה של בועה שהוא מוקף בחברה, אך למעשה הוא אדם בודד, והישיבה שעות ואף ימים מול הבועה שיצר לעצמו, פוגעת ביכולות של יצירת תקשורת בין אישית אמתית עם הסביבה.

כאשר מתחילים בפעילות עם אתרי הכרויות, יש לנסח כללים ברורים מה חשוב לי, וכמה זמן אני משקיע בזה, והאם אני באמת רציני ברצון שלי להכיר על מנת להתחתן.

אהבתם? לחצו כאן:

 

רוצים לשתף בגוגל+? לחצו כאן: